вівторок, 28 квітня 2020 р.

8 клас
Українська мова
(до 04.05. 2020)

Відокремлені уточнювальні члени речення


1. Переглянути Відеоурок.
2. Опрацювати параграф 36 (с.164, вивчити правила).
3. Виконати вправу 373.
4. Виконати тестову роботу до 04.05. 21:00

Код доступу 968566
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

5. Інтерактивна вправа на повторення "Відокремлені члени речення".
8 клас
Українська література
(до 05.05.2020)

Урок літератури рідного краю
Твори поетів-земляків

1. Створити презентацію "Поети Херсонщини " ( до 10 слайдів,  короткі відомості про поета, аналіз поезії, можна надіслати відео виразного читання ліричних творів  ) у CLASSROOM.
5 клас
Українська література
(до 04.05.2020)

Григір Тютюнник "Дивак"
1. Прочитати відомості про Г. Тютюнника (с.215).







2.  Прочитати, знати зміст твору (с. 215 -221).
3. Слухати  АУДІОКНИГА "ДИВАК" (за бажанням).
4.  Гра.
5. Виконати тестову роботу до 04.05. 24:00).


Код доступу 508195

Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua
5 клас
Українська мова
( до 05.05.2020)
Ділові папери.Оформлення конверта (або адреси на поштовій листівці). Лист до рідної людини з використанням звертань та вставних слів

1. Прочитати відомості про лист.


У наш час легко і просто передавати думки на відстані. Особливо письмо. Саме воно дає можливість долати просторову і часову відстань. Ми можемо докладно описати події, своє життя, передати міркування на сотні і тисячі кілометрів, вивчати документи; ознайомлюватись із поглядами людей, які жили сотні й тисячі років тому.
А чи завжди було письмо? Коли і як воно виникло?
Потреба передавати думки на відстань існувала споконвіку. Для задоволення її використовувались сигнали, до яких людини нерідко вдавалась навіть у часи існування й поширення письма. Перегорнимо хоча б сторінки нашої історії.
У часи, коли українська людність зазнавала спустошливих нападів татарських людоловів, для попередження про набіг використовувалась мова сигнальних вогнів. Козацька варта, що день і ніч чатувала на високих могилах у степу, побачивши татар чи зачувши тупіт орди, запалювала спеціально підготовлені бочки із смолою.
Мовою знаків у індіанців служив дим, у поселеннях Африки - свист, за допомогою якого „перемовлялися", ділилися новинами сусіди, розділені горами і проваллями.
Для передачі думок на відстань використовувались предмети. Індіанці, оголошуючи війну, надсилали супротивникові томагавк. Сигналом миру служила люлька: її на знак примирення по черзі палили представники ворогуючих племен.
Для передачі повідомлень використовувалось своєрідне намисто вампум - нанизані на стрічку морські черепашки. Поширеним було вузликове письмо - кіпу: зміст послань у ньому передавався через кількість прив'язаних до мотузки чи палиці шнурів і вузлів на них; форму, розташування , їх колір.
„Мова" сигналів і предметів не давала змоги передавати думки, повноцінно спілкуватися. Для цього була потрібна писемність. І першим кроком до неї стало малюнкове письмо - піктографія.
Людина навчилась малювати дуже давно. Поселившись у печері, люди висікали або видряпували фігури тварин, людей та різних предметів. Згодом у піктографічному письмі дедалі частіше використовувались умовні зображення. Малюнками передаються навіть абстрактні поняття: рогата змія означає „життя", людина або тварина вниз головою - „смерть", з'єднані руки - „дружба", дві змії - „небезпека" і т.ін.
Малюнкове письмо віджило, але залишки його можемо побачити й сьогодні. Це всім відомі знаки дорожного руху.
Піктографія удосконалювалась, у ній широко використовувались умовні знаки. На зміну малюнковому письму ішло і згодом прийшло ієрогліфічне письмо. У ньому кожний знак - ієрогліф передає слово або його частину. У наш час ними пишуть у Японії й Китаї. Народи цих країн люблять своє письмо-малюнки і не збираються з ним розлучатися.
У нас також використовуються ієрогліфи. Ними можна вважати так звані арабські цифри. Адже значок, скажімо, 5 читається словом п'ять, а 4 - чотири. У цьому відношенні римські цифри І, ІІ, ІІІ і т.д. ближчі до піктографії.
Ієрогліфічне замінило буквене письмо. Винайдення літер - невеличких простих фігурок, що відтворюють звуковий склад слів, - велике досягнення людства.
Вважають, що букви першими створили фінікійці, удосконалили греки.
Творцями слов'янської азбуки - кирилиці стали Кирило і Мефодій. Сучасний український алфавіт склався на її базі. З неї вилучили зайві для української мови літери і додали необхідні - г, ї, й. Такою існує наша азбука з кінця ХІХ ст.









Лист - це особливий вид творчості. Потреба в листуванні виникла в зв'язку з необхідністю спілкування на відстані.


2. Прочитати правило с.172.
3. Прочитати зразки листів (Вправа 468).




Уміння написати листа означає вміння визначити його зміст і композицію, вибрати потрібні слова і словосполучення, правильно написати адресу на конверті.

4. Вправа 484 (усно).







Домашнє завдання
Написати листа другові чи родичам. Можна користуватися опорними словами та словосполученнями:
Добрий день, хочу дізнатися, Ваше, здоров'я, цікаво проводжу, допомагати мамі, успіхи, спортивна секція, гурток.

6 клас

Українська література 

(до 04.05.2020)


Л. Глібов.Побудова байки. "Щука", "Муха і Бджола", "Жаба і Віл"

1.  Прочитати с. 216-222 .
2. Переглянути Про Л.Глібова .
3.  Опрацювати статті (с. 217-218), вивчити визначення.
4. "Щука" (вивчити напам`ять, усно відповідати на запитання після тексту).
5. Виразно читати байки, усно відповідати на запитання після тексту.

Зняти на відео виразне читання байки напам`ять і надіслати вчителю в приватні повідомлення Vaber ,  Telegram, Messenger чи на електронну пошту.

6 клас
Українська мова
(до 05.05.2020)


Питальні й відносні займенники, їх відмінювання.  Заперечні й неозначені займенники, їх правопис і відмінювання.

1. Переглянути онлайн-урок.
2. Опрацювати параграф 60,61.
3. Переглянути  Уживання займенників "ЩО", "ЯКИЙ", "КОТРИЙ".
4. Виконати вправи 522 (усно), 523 (усно), 529 (письмово)
5. Інтерактивна вправа "Злови займенник"  (за бажанням).



пʼятниця, 24 квітня 2020 р.

5 клас

Українська мова

( до 27.04.2020)

Ознайомлення з  найбільш уживаними  вставними  словами   та сполученнями слів

1. Переглянути Онлайн-урок.
2. Опрацювати параграф 58 (с.169), вивчити правила, таблиці "Групи вставних слів і сполучень слів", Треба розрізняти" (с.170).





3. Виконати вправу 465 (усно).
4. Скласти 6 речень про погоду зі вставними словами різних груп. Свої речення надсилати на платформу "Classroom".
5. Виконати тестову роботу до 27.04. 21:00

Код доступу 897006

Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

четвер, 23 квітня 2020 р.


6 клас
Українська література
( до 27.04.2020)

1. Виконати контрольну роботу.


Код доступу 383148
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

6 клас
Українська  мова
(до 27.04.2020)


Урок мовленнєвого розвитку
Контрольний письмовий твір розповідного характеру з елементами роздуму в художньому стилі ("Що я роблю для здійснення своєї мрії", "У чому полягає гідність людини", "Що важливіше - наполегливість  чи скромність") з використанням займенників, що належать до різних розрядів

1. Переглянути конспект уроку
Мета:  удосконалити мовленнєво-мислительні вміння усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення, запам’ятовувати конкретні факти, послідовність викладу матеріалу;
розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати змістово-композиційний і мовний аналіз художнього твору розповідного характеру з елементами роздуму, сприймати письмовий текст, розуміти його, створювати твори-роздуми про вчинки людей на основі власних спостережень і вражень у художньому стилі.
Тип уроку:  урок розвитку комунікативних умінь і навичок.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент
ІІ. Ознайомлення з темою, метою й завданнями уроку

Робота над висловленням французького письменника О. Бальзака:   «Щоб судити про людину, принаймні треба ввійти в таїну її думок, її нещастя, її хвилювань…».
- Яку суть , на вашу думку, автор уклав у зміст цих слів? Пояснити.
Чи завжди ви дотримуєтеся цієї думки, спілкуючись із знайомою або незнайомою людиною? Чи варто замислюватися над цим?

ІІІ. Колективна робота з текстами-зразками

1. Прочитати текст. Визначити, до якого типу мовлення він належить. Чи не категоричним, на ваш погляд, є заголовок тексту? Які думки у вас викликала поведінка хазяйського сина? Відповідь аргументувати.

ЖАДНЮГА

   Цього літа ми відпочивали недалеко від Євпаторії. Розташувалися в будиночку, а біля нас жили «хазяї». Вони весь час стежили, щоб ми чогось їхнього не з’їли. Коли хазяйський син одного разу побачив,як Ілля підняв під деревом сливу, він голосно закричав:
   — Мамо, нашу сливу їдять! — і побіг до своєї матусі.
   Хазяйка вибігла з хати, почала проганяти Іллю. А одного ранку на сніданок мама приготувала пластівці із згущеним молоком. З’їли трохи і побачили, що хазяйчин син ходить і дивиться на нас. Ми покликали його, і він із задоволенням поснідав з нами. Потім мама і тато збирали речі, щоб іти на море, а ми з Іллею вирішили збудувати будиночок для мурашок, які повзали по доріжці. Але тут хазяйський син раптом закричав:
   — Не займайте! Це наші мурашки! Вони на нашій землі живуть!
  Стало якось сумно від того, що цей хлопчик — такий жаднюга, не розуміє доброго ставлення до себе. Напевне, йому буде важко спілкуватися з друзями, якщо він не стане добрішим… 
(З журналу).

- На які частини можна поділити цей текст? Виділити ключові слова і словосполучення.
 2.
Доповнити текст висновками і пропозиціями у вигляді власних роздумів.
Навчальне сприймання тексту
1. Прочитати мовчки текст. Елементи яких типів мовлення поєднуються в тексті? Прочитати речення, які є тезою. Чи достатньо доказів наведено в тексті? Відповідь обґрунтувати.

НАЙКРАЩЕ В ЛЮДИНІ — ЇЇ ДУША

    До нашого класу прийняли новеньку дівчинку. Вона була негарна, не така спритна, як інші, та ще й в окулярах. Дівчата неприязно поставилися до новенької, хлопці також. Тетяна, так звали дівчинку, училася добре, але почувалася в класі дуже самотньо.
   Узимку, коли лютував грип, вона захворіла, і близько тижня її не було в школі. Ми з Сашком вирішили зробити добру справу — провідати Тетяну. Те, що ми побачили в неї, нас вразило. Уся кімната була в якихось масках, черепашках, томагавках, і чого там тільки не було. Тетяна розповіла, що її батько працює на кораблі, багато чого бачив у своєму житті і на згадку про ті місця, де побував, привозив фотографії, слайди та сувеніри. Ми наче поринули в якийсь казковий світ, роздивлялися все, слухали розповіді Тетяни, яка багато читала, і незчулися, як настав вечір.
   Потім ми часто заходили в гості до дівчинки і переконувалися, що були дурнями, коли за зовнішністю не розгледіли душевної щирості Тетянки. Тепер ми дружимо втрьох і збираємося стати великими мандрівниками. Отже, я зрозумів: головне в людині — це краса душі, а не зовнішність… (З журналу).

-  Якими доказами ви можете доповнити роздум? Висловити свою думку з приводу висновку. Що б ви додали?
- Поділити текст на мікротеми. Скласти план. Переказати прочитане докладно.

ІV. Виконання ситуативного завдання, побудованого на основі спеціально створеної мовленнєвої ситуації

   Поміркувати, хто такий друг? Кого ви могли б назвати своїм другом? Які якості мають бути притаманні цій людині? А чи відрізняються, на вашу думку, слова «друг» і «справжній друг»? Відповідь покласти в основу твору-роздуму.

Коментар учителя. Запам’ятайте і порівняйте! Учинок— дія, що складається з таких елементів: мотиву (спонукання, зацікавленості), наміру, мети, власне дії, наслідків, самооцінки людиною власного вчинку та її ставлення до оцінки навколишніх. Поведінка— сукупність учинків людини, здійснюваних нею протягом відносно тривалого періоду. Поведінка охоплює всі вчинки людини в цілому незалежно від того, є вони навмисними чи ненавмисними.
Увага! Твір — продукт творчої діяльності людини; самостійна шкільна або домашня робота у вигляді письмового (усного) викладу своїх думок на задану тему. Твір-роздум має містити власні міркування з реально існуючої проблеми.

V. Складання твору-роздуму

Написати твір-роздум на тему «Яким повинен бути справжній друг?», використавши слова і словосполучення із довідки.
Довідка: людина, що відповідає моєму ідеалу; вірний, незрадливий; готовий допомогти в біді; правдивий, принциповий; може і готовий захистити; безкорисливий; зацікавлений у добробуті й злагоді; вдячний товариш.

VІ. Домашнє завдання

Оформити письмово твір-роздум у художньому стилі, роботу над яким розпочато на уроці.


2. Прочитати зразки творів: https://znanija.com/task/28858851
                         https://www.ukrlib.com.ua/sochm/printout.php?id=124

середа, 22 квітня 2020 р.



5 клас
Українська  література
(до 27.04.2020)




1. Опрацювати Урок Відповідні записи внести до зошита, крім домашнього завдання.
2. Прочитати с.212-213.
3. Вивчити напам`ять одну з поезій М. Рильського (на вибір).

Зняти на відео виразне читання віршів напам`ять і надіслати вчителю в приватні повідомлення Vaber або в групу "5 -Б клас" Vaber,  Telegram, Messenger чи на електронну пошту.


пʼятниця, 17 квітня 2020 р.

6 клас
Українська мова

(до 20,04.2020)

Займенник: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль. Розряди займенників за значенням. Особові займенники. Зворотній займенник  себе


1. Переглянути Відеоурок 
2. Опрацювати параграф 59-60 (вивчити правила, таблицю "Розряди займенників).
Зверніть увагу!
У непрямих відмінках особові займенники мають іншу основу, ніж у називному. НАПРИКЛАД: я - мені, мене.
3. Виконати вправи 506, 511, 516.
5 клас
Українська мова
(до 20.04.2020)

Звертання. Розділові знаки при звертанні
1. Переглянути Відеоурок.
2. Опрацювати параграф 57 (вивчити правила на с.169).
3. Виконати вправу 455.
4. Усно створіть формули звертань.






5. Творча робота (виконуємо "Classroom", дозволяються скріншоти повідомлень)




4. Гра "Звертання"



8 клас 
Українська література
(до 28.04.2020)

Юрій Винничук. "Місце для дракона"- повість-казка про сучасний світ

1. Ознайомитися з біографією письменника (переглянути презентацію на CLASSROOM).
2. Прочитати с.219 ("Оплески - це те, що мене окрилює...").
3. Записати відомості про Ю.Винничука.


4. Переглянути буктрейлер.


5. Прочитати с.219-239, знати зміст.
6. Переглянути презентацію на CLASSROOM,  записати відомості.
7. Виконати тестові завдання до 28.04. 21:00.

Код доступу 513055
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

7. Створити презентацію (за бажанням) на  "Сlassroom".










8 клас
Українська мова
(до 27.04.2020)

Відокремлені додатки та обставини

1. Переглянути онлайн-урок.


2. Опрацювати параграфи 34-35. Вивчити умови відокремлення. Вивчити "Обставину не відокремлюємо".
 3. Переглянути відеорепетитор.
4. Виконати вправу 350.
5. Виконати вправу 365.
6. Виконати тести до 27.04.21:00
Код доступу 232627
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

7.  Виконати тести до 27.04.21:00
Код доступу 457400
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua


вівторок, 14 квітня 2020 р.

5 клас
Українська література
(до 21.04.  21:00)

1. Виконати  конторольну роботу до 21.04.  21:00


Код доступу 849068
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua

6 клас
Українська література
(до 23.04.2020)





Леся Воронина "Таємне Товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9"

2.  Прочитати, знати зміст  ( с. 196-210).
3. Опрацювати, вивчити визначення (с. 195-196).
 4. Прослухати  АУДІОКНИГА (на вибір)
5.  Переглянути     ОНЛАЙН - УРОК 
6. Виконайте завдання у зошит
7. Виконати тестові завдання до 23.04. 21:00.


Код доступу 989227
Попросіть учнів використати цей код,
відкривши посилання
join.naurok.ua





Письмово "Установити послідовність".




 Письмово "Об`єднай твердження у групи".



Виконати вправи усно.


Виконати вправи усно.



Письмово "Характеристика головного героя".